لوییس اردریچ زن شاعر به تمام معنای آمریکا. لوییس اردریچ شاعر زن اهل آمریکا است که رگ و ریشه سرخ پوستی دارد و واقعا در ادبیات توانسته شاهکار کند. لوییس اردریچ از مطرح ترین نویسندگان سرخ پوست آمریکا است که علاقه اش به فرهنگ بومی آمریکا باعث شده بخش زیادی از آثارش به همین موضوع اختصاص داشته باشد. «داروی عشق»، «خانه مدور»، «طاعون کبوتران» و «آخرین گزارش از معجزات کره اسبی که اسب نیست» از آثار مطرح وی به شمار می روند. او همچنین برنده جوایز متعدد ادبی از جمله جایزه کتاب ملی آمریکا شده است. در یک ...

لوییس اردریچ زن شاعر به تمام معنای آمریکا

لوییس اردریچ زن شاعر به تمام معنای آمریکا

لوییس اردریچ شاعر زن اهل آمریکا است که رگ و ریشه سرخ پوستی دارد و واقعا در ادبیات توانسته شاهکار کند. لوییس اردریچ از مطرح ترین نویسندگان سرخ پوست آمریکا است که علاقه اش به فرهنگ بومی آمریکا باعث شده بخش زیادی از آثارش به همین موضوع اختصاص داشته باشد.

 

«داروی عشق»، «خانه مدور»، «طاعون کبوتران» و «آخرین گزارش از معجزات کره اسبی که اسب نیست» از آثار مطرح وی به شمار می روند. او همچنین برنده جوایز متعدد ادبی از جمله جایزه کتاب ملی آمریکا شده است.

لوییس اردریچ زن شاعر به تمام معنای آمریکادر یک اثر ادبی چه چیزی بیش از هر چیز شما را به سوی خود می کشد؟

 

مطالعه درباره یک آدم معمولی که در یک موقعیت وحشتناک، رفتاری بدون نقص از خود نشان می دهد. «هر کس به تنهایی برای خودش می میرد» اثر هانس فالادا یکی از همین کتاب ها است.

 

در حال حاضر چه کتاب هایی روی میز کنار تختخواب شما قرار دارند؟

 

«حل منازعات موجودات مقدس» از جوی هارجو، «یک دختر متفاوت» از ماریا تورپاکای، «همه نام های اما» از دینامنگستو، «شب وفاداری و فضیلت» از لوییس گلوک، «ختمی بنفش» و «امریکانا» از چیماماندا نگوزی آدیچ، «پارس سگ» از لوری مور، «ماجراهای نهنگ دریایی قطب شمال» از آندره بارت،

 

«قطار ام» از پتی اسمیت. «جاده سبز» از آن انرایت، «چیکای آمریکایی» از مری آرانا، «خون آشام ها در لمون گرو» از کارن راسل، «در» از ماگدا سابو و «صندلی های خالی» از لیو خیا.

 

آخرین کتاب فوق العاده ای که خوانده اید؟

 

«دنیای آشنا» از ادوارد پی جونز.

 

نویسنده هایی که تحسین شان می کنید؟

 

فرانسیس پروز، جونتدیاز، آن پچت، دنیس جانسون، زادی اسمیت، کلیر مسود، مارلون جیمز، چارلز باکستر، امیکل اونداج و گیل کالدول.

 

از میان نویسندگان زنده یا مرده بیشتر از همه دوست دارید که کدام شان را ملاقات کنید و می خواهید چه چیزی از او بدانید؟

 

افو! می خواهم بپرسم چیز دیگری هم نوشته است؟

 

کتاب های مورد علاقه تان ز نویسنده های سرخ پوست؟

 

«زمستان در خون» اثر جیمز ولچ، «هر آنچه از سرخپوست ها می دانید غلط است» از پائول چات اسمیت، «رفص های جنگ» اثر شرمن الکسی، «جاده سه روزه» از جوزف بویدن، «مراسم» اثر لزلی مارمون سیلکو و آثار جوی هرجو و جرالد ویزنور. و کتابی که در حال حاضر مشغول مطالعه اش هستم به قلم خواهرم هید اردریچ است.

 

آیا نویسنده سرخ پوست جدیدی هست که به طور خاص دلتان بخواهد مخاطبان بیشتری پیدا کند؟

 

برندا چایلد، اریک گنزروت، له آن هاو، آنتون تریور، ریچارد واگامس، سوزان پاور، تام کینگ، ناتالی دیاز و جیم نورتراپ.

لوییس اردریچ زن شاعر به تمام معنای آمریکا

از کتاب هایی که نوشته اید کدام را بیشتر دوست دارید؟

 

«آخرین گزارش از معجزات کره اسبی که اسب نیست»

 

از چه ژانرهایی لذت می برید؟

 

رمان های جاسوسی و فیلم های رزمی، عاشق شان هستم. آخرین فیلمی که دیده ام فیلم «آدمکش» است.

 

داستان کوتاه مورد علاقه تان؟

 

«زخم های کهنه» از ادنا اوبرین، شاهکارهای ایزاک دینسن: «سیل در نردرنی» و «میمون».

 

شعر مورد علاقه تان؟

 

«شمارش پرندگان» از جیمز هریسون شعر مورد علاقه من است. راستش من هم مثل هریسون خیال می کنم که یک پرنده لابلای ابرها منتظرم است.

 

آخرین کتابی که شما را به گریه انداخت؟

 

«آسمان در حال سقوط» اثر دیوی کوپناوا و بروس آلبرت.

 

آخرین کتابی که شما را خنداند؟

 

«خوب برای شما» اثر ایلین مایلز.

 

قهرمان و ضدقهرمان و شخصیت شرور داستانی مورد علاقه شما؟

 

دو نفر هستند، اولی بکی شارپ است در رمان «بازار خودفروشی»، و قهرمان مورد علاقه دیگرم مری گریس در داستان کوتاه «مکاشفه» از فلانری اوکانر است.
لوییس اردریچ زن شاعر به تمام معنای آمریکااگر قرار باشد یک کتاب را نام ببرید که شخصیت شما را این گونه که امروز هستید شکل داده است آن کتاب کدام است؟

 

کتابی نیست که نوشته شده باشد، شخصیت مرا قصه ها شکل داده اند، خانواده من زندگی را به صورت قصه در می آوردند و تعریف می کردند.

 

دوست دارید چه کسی زندگی نامه تان را بنویسد؟

 

دوست دارم با مایکل اونداج بنشینم و چیزهایی که به خاطر دارم را برایش تعریف کنم و او حرف هایم را به یک شعر کوتاه تبدیل کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه