شیوه های درمان خشكی لب ها در زمستان

 

 

شیوع ترک خوردگی و خشکی لب ها در زمستان.

زمستان ، خشکی ، لبها

 لب هایی که دائما در معرض پوسته ریزی می باشند.لب های شما به دلیل کاهش رطوبت هوا در زمستان شروع به ترک خوردن می کنند. همچنین در فصل زمستان بسیاری از وسایل گرمازا باعث خشکی هوای داخل منزل یا محیط های بسته می شوند.

 برای  جلوگیری از خشکی و ترک خوردگی لب ها در زمستان چه کارهایی باید انجام داد؟ 

1-  اولین کار برای جلوگیری از خشکی لب ها، استفاده زیاد از مایعات می باشد. این کار کمک می کند تا لب هایتان رطوبت کافی داشته باشند و کمتر در معرض خشکی هوا قرار بگیرند. پس در طول روز تا می توانید آب بنوشید.

2-  لب های خود را کمتر در معرض هوای خشک بیرون قرار دهید. حتی المقدور ساعت های کمی را در خارج از منزل بگذرانید، به خصوص زمانی که هوا سرد و همراه با وزش باد است. و اگر هم مجبور شدید حتما لبهای خود را بپوشانید.

3-  در زمستان حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته را به لب های شما برگرداند. همچنین کرم ویتامین E تهیه کنید و قبل از خواب آن را بر روی لب های خود بمالید. ویتامین Eسبب نرمی و مرطوب شدن پوست لب می شود.

.سیگار و دود ضررهای زیادی برای بدن دارد و یکی از آن ها همین خشکی لب هاست. پس از مصرف آن پرهیز کنید

5- از مواد غذایی سرشار از ریبوفلاوین استفاده کنید، مانند سبزیجات و از غذاهای چرب کمتر استفاده کنید.

6- از لیسیدن لب های خود بپرهیزید، زیرا این کار سبب بدتر شدن خشکی و ترک لب ها می شود.

7- او لوازم آرایشی کم تر استفاده کنید، بخصوص آن هایی که خشکی لب ها را بیشتر می کنند. قبل از استفاده از لوازم آرایشی حتما بروشور داخل آن را مطالعه کنید. 

زمستان ، خشکی ، لبها

8- تا می توانید آب میوه های طبیعی استفاده کنید. علاوه بر تامین رطوبت ویتامین های مورد نیاز را هم در اختیارتان قرار می دهند. 

9-  ژل آلوئه ورا را روی لب های ترک خورده و آفتاب سوخته خود بمالید. معمولا ژل آلوئه ورا همراه با لیدوکائین است که نوعی داروی ضد درد است و ناراحتی های ناشی از ترک خوردگی لب ها را بهبود می بخشد. این ژل را می توانید از داروخانه تهیه کنید.

10-  می توانید از روغن خردل و کنجد یا نارگیل برای مرطوب کردن لب خود استفاده کنید

11-  کرم شیر تهیه کنید و چند بار در روز بر روی لب های خشکیده خود بزنید تا لایه مرده پوست شما را بردارد و بافت نرم را جایگزین آن کنید. هم چنین می توانید از کره تازه برای این کار استفاده کنید.

لب ها فاقد غدد چربی بوده و به خشکی محیط خارج بسیار حساس هستند و به آسانی ترک می خورند. لب های ترک خورده علل مختلفی دارد و می تواند در هر فصلی اتفاق بیافتد.

رعایت نکات زیر می تواند به جلوگیری از ایجاد لب های ترک خورده کمک کند:

- یکی از کارهایی که بیشتر مردم برای مقابله با خشکی لب ها انجام می دهند خیس کردن لب ها با آب دهان است. این کار نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه موجب تشدید آن می شود. به جای لیس زدن از یک پماد یا رز لب ویتامینه استفاده کنید.

- در زمستان به خصوص در روزهایی که باد زیاد می وزد با یک شال یا ماسک لب هایتان را بپوشانید.
- از پمادهای لب دارای ضد آفتاب استفاده کنید، چون آفتاب می تواند سبب ایجاد ترک در لب های شما شود و یا اینکه آن را بدتر کند.
- یک کپسول ویتامین E را باز کنید و آن را روی لب هایتان بمالید و اضافی آن را با انگشتتان پاک کنید.
- یکی از علل خشکی لب ها، استرس و خستگی است که می توان با استراحت کافی و استفاده از ویتامین های B,E,C کمی از مشکلات لب ها را رفع کرد. برای آنکه لب هایتان را مرطوب نگه دارید باید از محصولات با پایه وازلین یا موم زنبور عسل و یا پماد ساده وازلین استفاده کنید. از محصولات خوش طعم اجتناب کنید زیرا موجب می شوند شما دائما در تلاش برای لیسیدن لب هایتان باشید

خشکی ، زمستان ، لبها ، خشکی لبها در زمستان ، ترک خوردگی ، سبزیجات ، استرس و خستگی ، شیوع ترک خوردگی

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه