دارو گارلت و معرفي آن

دارو گارلت و معرفي آن - تصویر 1

 

دارو گارلت و معرفی آن

کاهنده فشارخون، کاهنده چربی خون، کاهنده تصلب شرائین، پیشگیری از ترومبوزموادمؤثره مــواد موثره سیرعبارتند از: روغن فرار، تر کیبات سولفوره شامل آلی این، آلی سین و ترپن‌ها شامل سیترال، ژرانیول و لینالول.

 

آثار فارماکولوژی و مکانیسم اثر

 

سیر دارای اثر کم کننده کلسترول خون است که این اثر بخوبی در مطالعات روی حیوانات و روی بیماران مبتلا به فشارخون بالا به اثبات رسیده‌است . این اثر مربوط به ماده دی الیل دی سولفید که حاصل تجزیه الیسین است می‌باشد .کاهش چربیهای خون و نسوج در مطالعاتی که روی حیوانات تحت درمان با رژیم غذائی محتوی پودر سیر یا روغن سیرویاالیسین انجام گرفته بخوبی ثابت گردیده‌است .آثارمفیدسیر در انسان عبارتند از کاهش کلسترول و تری گلیسیریدهای سرم و لیپوپروتئین‌های با چگالی کم ( LDL) و افزایش میزان HDL (?) .مکانیسم اثر آن شامل وقفه سنتز لیپید و افزایش دفع استرول‌های اسیدی و بازی است.

 

دارو گارلت و معرفي آن - تصویر 2

 

مهمترین ارزش سیر درپیشگیری ودرمان بیماری قلبی عروقی اثر ضد تصلب شرائین آن می‌باشد .کاهش قند خون و افزایش غلظت انسولین درخون متعاقب مصرف الیل پروپیل – دی سولفید گزارش شده‌است .در یک مطالعه بالینی روی مبتلایان به فشار خون تعداد نفر بیماران غیر بستری با هیپرتانسیون ملایم به میزان میلی گرم پودر سیر یا پلاسبو به مدت ?? هفته تحت درمان قرارگرفتند . بعد از ? هفته فشارخون به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت .

 

تاثیرات دارو شناختی سیر :

 

1- ترکیبات فعال سیر چربی خون (کلسترول تام به ویژه نوعLDL) را کاهش می دهد که طی درمان به مدت 3 هفته تا 3 ماه این اثر حاصل می شود . 2- مصرف سیر ، میزانHDL(چربی مفید) را به میزان قابل توجهی بالا می برد .

3- میزان گلوکز خون را کاهش می دهد .

 

دارو گارلت و معرفي آن - تصویر 3

 

4- سیر در کاهش فشار خون موثر است و باعث کاهش در فشار سیستولی و دیاستولی خون می شود .

5- در بیمارانی که دچار گرفتگی عروق می باشند ، باعث کاهش ایجاد پلاک چربی بر دیواره عروق و بهبود وضعیت جریان خون می شود .

6- اثرات ضد میکروبی ، قارچ و ویروس و تنظیم سیستم ایمنی بدن

7- پیشگیری از پیشرفت مشکل فراموشی

8- صاف و شفاف شدن پوست و تخفیف آثار جوش

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

 

9- اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطان از جمله سرطان معده

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه