توقف شیردهی؟ هرگز!

نی نی بان: بیش از سال‌های سال به اشتباه به بسیاری از زنان گفته می‌شد که باید هنگام بیماری، شیردهی به کودکان خود را متوقف کنند.

عدم تغذیه با شیر مادر، برای مادر، کودک، خانواده و حتی جامعه خطرناک خواهد بود. بنابراین این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که آیا وجود مقدار کمی دارو در شیر مادر، خطرناک‌تر از مصرف تغذیه مصنوعی است؟ در پاسخ باید گفت تقریبا هرگز. تغذیه با شیر مادر در حالی که مقدار کمی دارو در آن است تقریبا همیشه بی‌خطر است. به بیان دیگر، بهتر است مادر به شیردهی خود ادامه دهد تا آن را متوقف کند.

 

توقف شیردهی؟ هرگز! - تصویر 1

 

به یاد داشته باشید که متوقف کردن تغذیه با شیر مادر به مدت یک هفته یا ​​حتی چند روز ممکن است باعث شود که کودک دیگر به آن تمایلی نداشته باشد. از طرف دیگر، باید این را در نظر گرفت که تعدادی از کودکان شیشه شیر را نمی‌پذیرند. در نتیجه متوقف کردن شیر مادر نه تنها اشتباه که اغلب غیر عملی است. پیشنهاد می‌شود که مادران، هنگامی که به کودک خود شیر نمی‌دهند، با پمپ شیر خود را خارج کنند. اما این نیز همیشه برای مادران آسان نیست و ممکن است برای آن‌ها دردناک باشد.

 

بیماری مادران

 

تعداد کمی از بیماری‌های مادران، موجب توقف شیردهی می‌شوند و این موضوع به‌خصوص درباره عفونت‌هایی که مادر ممکن است به آن مبتلا باشد، صدق می‌کند. عفونت رایج‌ترین نوع بیماری است که مادران را از ادامه شیردهی متوقف می‌کند. بیشتر عفونت‌ها ناشی از ویروس‌ها است و عفونتی که از ویروس به‌وجود آید، عفونتی است که حتی مادر به آن آگاه نیست. زمانی که مادر تب می‌کند (یا آبریزش بینی، اسهال، سرفه، جوش یا تهوع و ...) به احتمال زیاد عفونت را به کودک خود منتقل کرده است. با این حال شیر مادر از کودک در مقابل عفونت‌ها محافظت می‌کند و مادر باید برای حافظت از او به شیردهی خود ادامه دهد. اگر کودک بیمار شود، که احتمال آن نیز وجود دارد، متوقف کردن شیر مادر بیماری او را شدت می‌بخشد. اما اغلب مادران از این‌که کودک‌شان به بیماری او مبتلا نشد، تعجب می‌کنند. در واقع کودک به علت ادامه تغذیه با شیر مادر بیمار نشد. درباره بیماری‌های باکتریایی (مانند گلو درد) نیز به دلایل مشابه نباید نگران بود.

 

تنها استثنا عفونت ایدز در مادران است و توصیه شده که مادرانی که به اچ. آی. وی مثبت مبتلا هستند، شیردهی به کودک خو را متوقف کنند. اگرچه کارشناسان گفته‌اند که توقف شیر مادر آن‌قدر برای کودک مضر است که نباید به طور خودکار متوقف شود. در واقع بیشترین خطر زمانی است که شیر مادر با تغذیه مصنوعی ترکیب می‌شود.

شیر مادر
بیماری
عفونت
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه