با این روش ها از حساسیت های بهاری راحت شوید!

امسال برای پیشگیری از حساسیت بهاری، درمان های پیشگیری کننده و طبیعی را امتحان کنید. با وجود داروهای بسیاری که برای کنترل حساسیت وجود دارد، درمان های طبیعی فراوانی نیز موجود است که شما را از حساسیت بهاری در امان نگه می دارد.

حساسیت های بهاری

حساسیت های بهاری

::هر روز از مقدار گرده های هوا آگاه شوید تا از حساسیت جلوگیری کنید. اگر گرده ی گل ها در هوا زیاد است، بهتر است که از خانه خارج نشوید. تا می توانید در این گونه روزها، کارهای خود را عقب بیاندازید.

 حساسیت های بهاری

::گرده ی هوا بین ۵ تا ۱۰ صبح، زیاد است. بنابرین سعی کنید در این زمان از روز، در خانه بمانید.

حساسیت های بهاری

::در فصل بهار پنجره را ببندید تا از ورود گرده ی گل ها به خانه جلوگیری کنید. لباس هایتان را برای خشک شدن بیرون پهن نکنید و زود زود ملافه ها را عوض کنید.

حساسیت های بهاری

::بعد از اینکه از بیرون به خانه برگشتید، لباس هایتان را عوض کنید و بشویید. گرده ها از لباس جدا می شوند و روی وسایل و فرش ها می نشینند، لذا بعد از این که لباس هایتان را در آوردید، آن ها را داخل ماشین لباسشویی بیاندازید.

حساسیت های بهاری

::با استفاده از دستگاه تصفیه و خنک کننده ی هوا، گرده های را از محیط خانه ی خود بیرون کنید. برای این کار از پنکه های پنجره ای استفاده نکنید. زیرا سبب می شود گرده ی بیشتری وارد خانه ی شما شود.

مواد غذایی مفید برای مقابله با حساسیت بهاری:

 

کلم برکلی:

حساسیت های بهاری

کلم بروکلی به خاطر ویتامین C که دارد می تواند به شما بسیار کمک کند. این ماده می تواند سینوس های شم را تا حدودی بهبود بخشد و همین می تواند از آلرژی های بهاری شما بکاهد. متخصصین پیشنهاد می کنند تا روزانه مقداری از این ماده در حالت خام یا بخارپز استفاده کنید.

 

مرکبات:

حساسیت های بهاری

بر حسب تحقیقات انجام شده در سال های اخیر روزانه 500 میلی گرم از ویتامین C می تواند موارد ناشی از آلرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. یکی از بهترین انتخاب هایی که می توانید داشته باشید پرتقال و دیگر میوه ها از دسته مرکبات هستند. برای مثال نصف یک گریپ فروت دارای 60 میلی گرم ویتامین C است.

 

کلم پیچ:

حساسیت های بهاری

کلم پیچ از جمله سبزیجاتی است که شما می توانید به راحتی تهیه کنید استفاده از ان در سالاد بی نظیر است. در کنار طعم و مزه بسیار خوبی که دارد شما می توانید آن را یک ماده بسیار خوب برای جلوگیری از آلرژی نیز به حساب آورید.

 

خربزه:

حساسیت های بهاری

یکی از مشکلاتی که ممکن است آلرژی های شدید برای شما ایجا کند تب های شدید است. بهترین انتخاب برای اینکه از این گونه موارد جلوگیری کنید خربزه است. البته باید قبل از اینکه از آن بخورید دقت داشته باشید که به خود خربزه آلرژی نداشته باشید. این میوه به خاطر مقدار زیادی کارتونوئیدی که دارد می تواند با این بیماری مقابله کند

 

سیر و پیاز:

با این روش ها از حساسیت های بهاری راحت شوید! - تصویر 10

یکی از دیگر از سلاح های مبارزه با آلرژی موادی هستند که شامل کورستین باشند.برای اینکه اینگونه مواد را پیدا کنید بهترین گزینه برای شما می تواند سیر و پیاز باشد و بهتر است تا از آن ها در بیشتر غذاهای خود استفاده کنید.

 

جعفری:

حساسیت های بهاری

بر طبق آخرین تحقیقاتی که در سال گذشته انجام گرفته است. یکیاز سبزیجاتی که می توان از آن برای مبارزه با آلرژی استفاده کرد جعفری است. جعفری به همراه بو و عطر بسیار دلپذیری که دارد می تواند شما را مقاوم در برابر آلرژی ها کند.

از مواد غذایی طبیعی استفاده کنید تا مقاومت شما در برابر حساسیت افزایش یابد. ام اس ان دارای پروتئین های ضد حساسیتی است که تاثیرگذارتر از آنتی هیستامین است.
از مواد ضد حساسیت طبیعی استفاده کنید که ترکیبی از گیاهان دارویی، آنزیم ها و مواد غذایی مقوم در برابر حساسیت باشند.از غذا های خلط آور مانند لبنیات اجتناب کنید. همچنین شکر، گندم و برنج سفید مصرف نکنید.

 

 

 

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه