اشکالات سفره های غذای ایرانی شماره 1

رفتار غذایی ایرانی نه از مواهب سنت برخوردار است و از منافع غذاهای مدرن، و البته معایب و آفت های هر دو را هم دارد، این وضعیت باعث شده است بیماری های قلبی و عروقی و گوارشی و بدن های چاق ارمغان این وضعیت برای ایرانیان باشد.

اشکالات سفره های غذای ایرانی


عادت غذایی ایرانیان نیز همانند دیگر ابعاد زندگی آنها، ملغمه ای از سنت و مدرنیسم است، این رفتار غذایی که نه از مواهب سنت برخوردار است و از منافع غذاهای مدرن، و البته معایب و آفت های هر دو را هم دارد، این وضعیت باعث شده است بیماری های قلبی و عروقی و گوارشی و بدن های چاق ارمغان این وضعیت برای ایرانیان باشد.

اشکالات سفره های غذای ایرانی

نوشتار زیر، به بررسی علمی رفتار غذایی مرسوم ایرانی پرداخته است.

 

1- زرشک پلو با مرغ و باقلا پلو با ماهی

هر دوی این غذاها، بسیار سرد هستند و به مرور زمان در صورت مصرف زیاد، غلظت خون ایجاد کرده و مقدار زیادی اخلاط نابجا و مضر بلغم و سودا در بدن تولید می کنند. ماهی، مرغ، برنج، زرشک، باقلا، روغن نباتی همگی سرد و بلغم زا هستند.

حال اگر همراه این غذاها، سالاد، ماست یا ترشیجات هم مصرف گردد، مشکل چند برابر خواهد شد. در صورت مصرف چنین غذاهایی، حتما بایستی ادویه ها و مواد غذایی گرم مثل فلفل سیاه، زنجبیل، آویشن، سیاه دانه، عسل، کنجد و خرما مصرف نمایید.

 

2 خوردن ماست و دوغ همراه با غذاهای گوشتی

 

مصرف همزمان ماست و غذاهای گوشتی، یکی از ممنوعات طب است.خوردن ماست و دوغ با غذای گوشتی، گوشت گوسفند، مرغ، ماهی، بسیار مضرات و طبق گفته ی حکما خلط خام و بلغم فراوان تولید می کند- یکی از علل مهم پیسی یا برص یا _
( ویتیلیگو ) از نظر طب اسلامی مصرف دوغ و ماست با گوشت ذکر شده است. در سالاد طب سنتی برای گرم شدن از روغن زیتون استفاده می شود. ( سالاد را می شود کمی با غذا خورد به شرط اینکه با مصلحات باشد و در فصل گرما باشد ).

3-خوردن زیاد عدسی:

عدس غذای سودازا است و غلظت خون ایجاد می کند- در صورت استفاده از مصلح آن استفاده کنند- در عوض به جای عدس می توان از نخود استفاده نمود- نخود صفرازا،گرم و خون ساز است- در طب سنتی از حبوباتی مثل لوبیا، عدس، ... تاکید چندانی نشده ولی برای نخود بسیار تاکید شده است زیرا خواص آن بسیار زیاد است از جمله افزایش حافظه، تقویت قلب. خون سازی- استخوان سازی- افزایش توان جنسی- سم زدایی بدن- جلوگیری از سفدی مو و دهها خاصیت دیگر- هفته ای 1 بار( غلظت خون در همه ی تبعها می تواند باشد ) به همین دلیل در تغذیه ی سنتی ایران نخود جایگاه ویژه ای داشته که امروزه برعکس شده است.

 

گردآوری و تنظیم :مجله دلگرم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه