آشنایی با 2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد

در این تاپیک قصد داریم شما والدین عزیز را با 2 بیماری رایج در کودکانتان را آشنا کنیم.

2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد

 


2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج داردآسمی که در دوره کودکی شروع شود اکثرا از نوع آلرژیک و در بالغین بیشتر از نوع غیر آلرژیک است هر چند که اکثرا بیماران دچار آسم با ترکیبی از هر دو نوع آسم میشوند.

 

دکتر نیما رضایی، متخصص ایمونولوژی و مدیر بیمارستان مرکز طبی کودکان  گفت: فرم بیماریهای شایع در کودکان طی چند دهه اخیر تغییر کرده است.

 

2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد


در گذشته مشکلات عمده کودکان شامل وبا، سرخک، سرخچه، اوریون، فلج اطفال و آبله بود که اینها در حال حاضر یا ریشه‌کن شده و یا مهار شده است.


وی ادامه داد: با پیشرفت شهرنشینی و تغییر سبک زندگی، نوع بیماری‌های تغییر کرده است که بعضی از این بیماریهای جدید مثل آسم و آلرژی در دنیا و ایران افزایش یافته است.

 

2 نوع بیماری که در بین اطفال رواج دارد


به علاوه مشکلاتی مثل چاقی در کودکان رو به افزایش است.


دکتر رضایی گفت: بعضی بیماری های ژنتیکی را در حال حاضر داریم که در گذشته نبود. ولی این بدلیل افزایش بیماریهای ژنتیک نیست ولی چون در گذشته امکانات خدماتی و درمانی کافی نبود.


کودک در بدو تولد بدلیل آن مشکل ژنتیکی فوت می‌کرد ولی در حال حاضر بدلیل امکانات بیشتر،‌طول عمر این کودکان بیشتر می‌شود و نیاز به خدمات و پیگیری درمان دارند.


این متخصص ایمونولوژی در ادامه گفت: بیماریهای شایع کودکان در حال حاضر بیماریهای ژنتیکی و بیماریهای حاصل تغییر سبک زندگی مثل آسم و آلرژی و چاقی شیوع بالاتری در بین کودکان دارند.

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه